Fot.Pixabay

Ostatnia dekada była okresem, w którego trakcie wokół bitcoina wytworzyliśmy prawdziwe szaleństwo finansowe. Dla niektórych historia tej monety wydaje się istnie nieprawdopodobna. Wystarczy wyobrazić sobie to, że na przełomie 12 lat bitcoin urósł do ceny 50000 dolarów amerykańskich. Pamiętajmy o tym, że zaczynał dosłownie od kilkunastu centów. Mimo wszystko nie potrafimy dokładnie przewidzieć tego, czy najstarsza kryptowaluta okaże się długoterminowo dobrą inwestycją. Dla niektórych jest to tylko przemijająca burza, której bańka może pęknąć w każdym momencie. Dreszczyk bogactwa przyciąga jednak coraz większe grupy inwestorów. Początkowo w blockchain wierzyli tylko programiści i tak zwana ulica. Dziś widzimy, że bitcoinem i innymi kryptowalutami zaczynają interesować się duże instytucje finansowe. Spróbujmy zatem wspólnymi siłami oszacować, czy bitcoin może być dobrą inwestycją.

Prostym językiem na temat inwestowania w bitcoin

Podobnie jak w przypadku wielu innych inwestycji, które opierają się na czystej spekulacji, bitcoin bywa dla naszego kapitału niezwykle nieprzewidywalny. Pamiętajmy o tym, że kupowanie bitcoina niesie ze sobą zawsze to samo ryzyko. Ceny gwałtownie spadają i nie pozwalają nam na wyjście z inwestycji w dobrym momencie. Wiele osób straciło w ten sposób swoje majątki, gdy inni z kolei dorobili się fortuny. Niektórzy ze sceptyków nieustannie przypominają nam też o tym, że włamanie na dysk może bezpowrotnie wymazać dane o naszych bitcoinach. Chociaż istnieje taka możliwość, jej prawdopodobieństwo jest raczej niewielkie. Mimo wszystko dziś okazuje się, że bitcoin odnotowuje coraz bardziej dramatyczne wzrosty cen, które zaskakują dosłownie wszystkich. Tego rodzaju gwałtowne wzrosty zazwyczaj zwiastują jednak pewne korekty. Zwracamy jednak naszą uwagę na jeden niepowtarzalny fakt. Nawet kiedy poddajemy bitcoina korektom, po pewnym czasie zawsze odrabia on swoje straty. To właśnie z tego powodu mnóstwo inwestorów jest zainteresowana systemem bitcoina.

Fot.Pixabay

Najważniejsze zalety związane z inwestowaniem w bitcoina

Przytłaczająca wyższość bitcoina nad altcoinami przyciągnęła do systemu blockchain nie tylko tradycyjnych inwestorów, ale także instytucjonalne kapitały. Musimy jednak przyznać, że narzędzie, którym jest bitcoin, zapewnia ogromną ilość zalet. Wymienimy kilka z nich w celu rozszerzenia poglądów o tej kryptowalucie. Kiedy spoglądamy na zalety bitcoina, nie możemy pominąć jego niebywałej płynności w dzisiejszym ekosystemie. Token ten jest niewątpliwie jednym z najbardziej upłynnianych przez nas aktywów na dzisiejszych giełdach. Wymienianie bitcoina na gotówkę, jak i różnorodne aktywa jest w dodatku banalne, co przyciąga coraz więcej interesantów. Dla osób, które operują dużymi kwotami, bitcoin stanowi przede wszystkim rynek krótkoterminowego zysku. Granie na shortach w świecie kryptowalut to prawdziwa gratka dla tych, którzy nie boją się ryzyka. Mimo tego, że giełdy przyciągają wielu graczy obstawiających krótkie spekulacje, cyfrowe tokeny są też sposobem na długoterminowe inwestycje. Bitcoin nie tylko zyskuje coraz większy popyt. Pamiętajmy o tym, że jego token jest odporny na inflacje.

Wady związane z inwestowaniem w bitcoina

Pomimo tego, że bitcoin ma szansę na to, aby stać się przyszłością ekosystemu, nie możemy zapominać o jego wadach. Na jakie poważne zagrożenia związane z inwestowaniem w bitcoina zwracamy dzisiaj waszą uwagę? Są to przede wszystkim dynamiczne zmiany cen, których nie możemy realnie przewidzieć. Bitcoin jest poddawany ogromnym fluktuacjom cenowym. Jeśli spojrzymy na jego historię, szybko zauważymy, jak potężne zmiany dotyczą tej waluty cyfrowej. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze w 2017 roku bitcoin oscylował w cenie 7000 dolarów. Dziś w 2021 roku bitcoin testuje granice powyżej 54000 dolarów amerykańskich. Przy tak nieprzewidywalnym rynku trudno o wzrosty, jeśli zainwestuje pieniądze w momencie hossy.

Fot.Pixabay

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here