Fot.Pixabay

Zapewne wielu z was zdaje sobie sprawę z tego, że wypełniamy branżę kryptowalutową ogromną ilością monet. W rzeczywistości na dziś jest ich tak wiele, że nie potrafimy ich dokładnie przeliczyć. Dziś wygląda na to, że na scenie niemal każdego dnia pojawia się nowy pomysł na altcoina. Każdy z takich projektów ma minimalną szansę na zmianę postrzegania kryptowalut. Jeśli zrozumiecie, w jaki sposób powinno przebiegać inwestowanie pieniędzy, może zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Mimo wszystko z uwagi na to, że mamy dostęp do tak wielu różnorodnych środków, podjęcie decyzji bywa trudne. Na dobrą sprawę rynek kryptowalut nie wyróżnia dobrych lub złych opcji inwestycyjnych. Z tego, co widzimy, każdy coin ma swoje lepsze i gorsze okresy. Jednakże uzbrojenie się w odpowiedni zapas wiedzy, pozwoli nam lepiej poruszać się po giełdach. W ten sposób minimalizujemy ryzyko inwestycyjne. Co zatem będzie słuszne? Zakup bitcoinów lub altcoinów?

Dlaczego doświadczamy tak wielu okazji inwestycyjnych na tym rynku?

Wiele osób zadaje to samo pytanie dotyczące tego, skąd na jednym rynku bierze się tak ogromna ilość okazji do inwestowania? Wszystko tworzymy za sprawą powstawania coraz to nowszych kryptowalut. Na początku powinniśmy jednak zrozumieć, dlaczego powstaje tak wiele altcoinów. Przecież w rzeczywistości bitcoin odnosi coraz większe sukcesy, których nigdy się nie spodziewaliśmy. Czy zdobywa on zatem coraz większego zaufania? Mimo wszystko podstawowa technologia blockchaina, na którym stworzono bitcoina, okazała się bardzo łatwa do odtworzenia. Tym samym ludzie opracowali pole, które umożliwiło tworzenie dowolnej ilości altcoinów. Nic dziwnego, że tak wiele projektów zalewa dzisiejszy rynek. Z uwagi na tak łatwe w osiągnięciu wyniki, wielu entuzjastów stara się stworzyć swoje własne cyfrowe projekty. Z uwagi na to, że tysiące osób lub organizacji zauważyło pole do konkurowania z bitcoinem, mamy dziś ogrom altcoinów do wyboru.

Fot.Pixabay

Bitcoin jako pierwotne przedsięwzięcie

Bitcoin to oryginalna kryptowaluta. Możemy go mianować w ten sposób z uwagi na to, że został pierwszym cyfrowym pieniądzem w 2009 roku. To od tego momentu rozpoczęliśmy cały bieg machiny opartej na blockchainie. W 2009 roku wprowadziliśmy w życie zasady proof of work oraz przelewy wykonywane za pośrednictwem sieci peer to peer. Nawet 10 lat temu bitcoin był najbardziej rozpoznawalną i najchętniej wybierana wśród kryptowalut. Zgodnie z przypuszczeniami do tej pory pozostał numerem jeden na liście kryptowalutowej. W dzisiejszym obiegu blockchaina bitcoina mamy do czynienia z ogromną liczbą ponad 18,5 miliona monet. Jest to niezwykle imponujące z uwagi na to, że cena jednego bitcoina przekroczyła kwotę w wysokości 50000 dolarów. Kapitalizacja bitcoina przewyższa liczbę każdego altcoina i to nieporównywalnie. Drugą co do wielkości kryptowalutą zaraz po bitcoinie jest projekt ethereum. Jednak jej kapitalizacja rynkowa nie wynosi nawet jednej dziesiątej kapitalizacji blockchainu bitcoina.

Zalety bitcoina

Najważniejszą zaletą bitcoina, której brakuje tysiącom altcoinów, jest jego powszechna akceptacja i zaufanie, którym darzą go nawet dobrze usytuowane instytucje. Jeśli bierzemy pod uwagę systemy oparte na blockchainie, to właśnie bitcoin jest najbardziej akceptowanym projektem, gdy przychodzi do wyboru płatności. Instytucje finansowe w dzisiejszych czasach coraz częściej wspierają bitcoina i chętnie w niego inwestują. Wszystko z uwagi na to, że ludzie obdarowali ten token zaufaniem. Bitcoin cieszy się dzisiaj niezwykle rozbudowaną społecznością użytkowników, czego nie doświadczymy w przypadku altcoinów. Co za tym idzie, oprócz samych posiadaczy bitcoina, mamy do czynienia z wielką pulą górników. Dodatkowo interesują się nim inwestorzy, którzy są gotowi długoterminowo wspierać cały projekt.

Fot.Pixabay

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here