Fot.Pixabay

Ethereum to projekt, który jest obsługiwany przez szwajcarską organizację non profit. Znana przez nas sieć ethereum jest źródłem nieskończonej liczby interesujących funkcji kryptograficznych. Ethereum skupia wokół siebie budowanie smart kontraktów, przechowywanie wartości, oraz zawieranie umów poprzez blockchain. Wszystko za pośrednictwem jednego systemu. Jest to niezwykle obiecująca technologia, która charakteryzuje się głównie dynamicznymi transakcjami oraz różnorodnością procesów. Przyjrzyjmy się zatem głównym komponentom systemu ethereum. Zobaczymy, w jaki sposób działa i dlaczego przez wielu kryptowaluta ta jest postrzegana jako wyjątkowe rozwiązanie.

W jaki sposób obsługujemy działanie sieci ethereum?

Wszystkie nasze dane począwszy od adresów mailowych, informacji o personaliach oraz po zdjęcia przechowujemy na zewnętrznych serwerach w internecie. W rzeczywistości oddajemy je pod opiekę innych organizacji, które zajmują się przetwarzaniem naszych personaliów. W dzisiejszych czasach nawet nasze informacje o finansach przechowujemy za pośrednictwem firm. Wiemy zatem, że oddajemy je pod opiekę firm małych, dużych oraz serwerów rządowych. Tak samo jest z aplikacjami, które obsługujemy każdego dnia. Ktoś operuje informacjami, które w nich przetwarzamy, aby mogły poprawnie działać. Kiedy zamawiamy taksówkę, posiłek do domu lub umówimy wizytę u lekarza, zostawiamy po sobie pewien plik danych w internecie. Jako losowy użytkownik nie mamy dostępu do kontroli danych. Wszystkim operujemy przez osoby trzecie, którymi najczęściej są organizacje rządowe lub duże korporacje. Nigdy nie możemy w takim przypadku wykluczyć włamań oraz niewłaściwego zarządzania informacjami, które im powierzymy. W ten sposób mamy do czynienia z pełnym scentralizowaniem naszych informacji w społeczeństwie.

Fot.Pixabay

W jaki sposób pomagamy sobie systemem ethereum?

Platforma oparta na blockchainie skutecznie pomaga nam w decentralizowaniu wszelkich danych, które przechowujemy na zewnętrznych serwerach. Uważamy, że w dzisiejszym systemie brak dostępu do personaliów o nas samych jest karygodną praktyką. Ethereum oferuje w pełni autonomiczne działanie na podstawie blockchain. Producent ethereum opracował sposoby na uporanie się z pełnym scentralizowaniem naszych danych. Ethereum to jasno zdefiniowany zbiór reguł, który pozwoli na korzystanie z aplikacji sieciowych. Z pomocą blockchainu możemy przenieść naszą aktywność sieciową na pułap niezależny od kontroli.

Globalny komputer wolny od czujnego oka rządów i korporacji

Jeśli chodzi o samą użyteczność ethereum, wystarczy, że wyobrazimy sobie zapisywanie niezwykle ważnych notatek w aplikacji takiej, jak Wordpad. Dopóki korzystamy z usługi osób trzecich, jesteśmy skazani na ich politykę i zarządzanie. W momencie, w którym założyciel wycofuje swój program do tworzenia notatek, prawdopodobnie musimy liczyć się z utratą danych. W ethereum jeden podmiot nie ma kontroli nad naszym zestawem danych. Reasumując, jest to kryptowaluta, która chroni nas przed centralizacją informacji. Kiedy korzystamy z blockchaina kryptowaluty, używamy rozgałęzionego systemu wspólnego dla wielu członków. Kryptowaluta ethereum oferuje nam zdecentralizowane i demokratyczne podejście do sieci. Dzięki niej zachowujemy jednak wolność od centralnych organów. Oznacza to w dużej mierze działanie za pośrednictwem sieci setek komputerów, zamiast jednego. Właśnie dlatego mówimy w przypadku ethereum o globalnym komputerze. Zamiast łączenia się z pojedynczą siecią producenta, sami tworzymy setki sieci, które podlegają zglobalizowanej regulacji kryptowalutowej.

W jaki sposób definiujemy ethereum?

Najprostszą formą definicji dla ethereum, którą proponujemy, jest publiczna platforma, która opiera się na łańcuchu bloków w systemie kryptograficznym. Dzięki takiemu połączeniu umożliwiamy programistom tworzenie i nieustanne wdrażanie zdecentralizowanych rozwiązań. W odróżnieniu od plików, które znajdujemy w internecie, blockchain ethereum oferuje anonimowy ekosystem. Dodatkowym atutem jest to, że możemy go rozwijać. Charakter ethereum eliminuje potrzebę korzystania z drogich usług hostingowych, które podtrzymują działanie serwerów. Dzięki temu, że opieramy wszystkie informacje na łańcuchach blockchain, wszystko jest niezwykle tanie.

Fot.Pixabay

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here