FortiGate

Firma Fortinet specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych produktów informatycznych między innymi typu UTM (ang. Unified Threat Management). Są to urządzenia służące do zarządzania zaawansowanymi systemami i urządzeniami w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu porównanie najważniejszych cech urządzeń FortiGate 60E oraz FortiGate 60F firmy Fortinet. Zapraszamy gorąco do zapoznania się z artykułem!

Charakterystyka firmy Fortinet

Firma Fortinet jest światowej klasy liderem w zakresie dostarczania rozwiązań informatycznych. Ich produkty cenione są ze względu na ich funkcjonalność oraz szeroki wachlarz usług świadczonych w zakresie bezpieczeństwa sieci.

Seria produktów FortiGate charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, co sprawia, że ich zastosowanie w małych i średnich firmach jest bardzo ekonomiczne oraz praktyczne. Klient w ich ramach może również korzystać z różnego rodzaju dodatkowych usług takich jak zabezpieczenia firewalla, tworzenia bezpiecznych połączeń typu VPN, IPS oraz monitorowania wykorzystywanej części sieci. Rozwiązania FortiGate pozwalają także zaawansowane filtrowanie treści znajdujących się na stronach internetowych czy udostępniają również szereg innowacyjnych filtrów antyspamowych.

Najważniejsze cechy systemu FortiGate 60E

– Wykorzystanie profesjonalnego rozwiązania jakim jest FortiGate 60E powala na zdalny dostęp do wszystkich informacji danej firmy w zasadzie z dowolnego miejsca na ziemi.

– Zapewnia on bezpieczeństwo podczas logowania każdego użytkownika, ponieważ wymaga dodatkowej weryfikacji jego tożsamości.

FG 60E jest produktem firmy Fortinet o bardzo wydajnej i zaawansowanej technologicznie zaporze sieciowej.

– Działa w oparciu o zintegrowane centrum zabezpieczeń, które w żadnym wypadku nie wpływa negatywnie na szybkość pracy urządzeń.

– Jego zastosowanie pozwala zmniejszyć ogólne koszty eksploatacyjne, co z pewnością doceni wiele firm.

– Budowa systemu FortiGate 60E pozwala na tworzenie połączeń 3G oraz 4G, ponieważ posiada zintegrowany port USB, który to umożliwia.

– Zabezpieczenia FG 60E firmy Fortinet charakteryzują się także bardzo prostą i szybką instalacją.

– Każde urządzenie typu UTM posiada gwarancję FortiClient, która daje możliwość korzystania z profesjonalnych usług serwisowych w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Ponadto klienci mogą także skorzystać z przysługującego im prawa do wymiany lub zwrotu zakupionego towaru.

Najważniejsze cechy rozwiązania FortiGate 60F

FortiGate 60F

– Rozwiązanie FortiGate 60F posiada w swojej budowie bardzo zaawansowany chipset SoC4, która pozwala znacząco zwiększyć wydajność szyfrowania. Ma to duże znaczenie w przypadku szybkiego tunelowani IPSEC, które poprzez zastosowanie FG 60F osiąga bardzo dobre wydajności na poziomie 6,5 Gbps.

– Do niewątpliwych zalet FortiGate 60F należy zaliczyć kompatybilność z innymi urządzeniami firmy Fortinet.

– Platforma ta jest bardzo prosta i przyjemna w zarządzaniu i obsłudze.

– Rozwiązanie FG 60F poprzez wykupienie licencji FortiCare daje dostęp do najnowszych aktualizacji.

– FortiGate 60F wspiera swoich użytkowników za pomocą bardzo sprawnie działającego systemu serwisowego.

Porównanie FortiGate 60F i FortiGate 60F

Platformy typu UTM oferowane przez firmę Fortinet charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością. Zarówno FG 60F oraz FG 60E posiadają dostęp do sprawnie działającego serwisu w razie zaistnienia sytuacji problemowych. Rozwiązania te dedykowane są w celu zapewnienia zaawansowanego zabezpieczenia sieci.

Zarówno FortiGate 60E oraz 60F sprawdzą się dla małych i średnich przedsiębiorców. Są to rozwiązania kompatybilne z innymi urządzeniami tej firmy. Co ważne charakteryzuje je bardzo dobry stosunek ceny do jakości, co sprawia, że są urządzeniami bardzo ekonomicznymi w działaniu.

Przewagą systemu FG 60F jest wbudowany chipset SoC4, bo pozwala dodatkowo na jego stosowanie w oddziałach wymagających bardzo sprawnego tunelowania IPSEC.

Zabezpieczenie sieci jest istotnym wyzwaniem stojącym w zasadzie przed każdym małym, średnim i dużym przedsiębiorstwem. Dzięki temu wszystkie ich dane są bardzo dokładnie chronione przed ich utraceniem czy dostępem do nich osób nieupoważnionych. Z bardzo szczegółową specyfikacją tych platform mogą Państwo zapoznać się na stronie naszej firmy thomas it, gdzie znajdą Państwo bogaty wybór urządzeń UTM. W razie dodatkowych pytań nasi doświadczeni eksperci pozostają do Państwa dyspozycji. Zapraszamy!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here