Fot.Pixabay

W kryptowalutach najczęściej wypowiadamy się za pośrednictwem samych superlatywów. Tymczasem nie wszystko w ich uniwersum jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się, że ze stu najpopularniejszych altcoinów, ponad połowa z nich nie oferuje żadnego pokrycia. Oznacza to, że za ich wartością nie stoją żadne użyteczne funkcje. Z naszych raportów wynika, że z całej listy 100 pierwszych kryptowalut, tylko 36 z nich zostało wyposażonych w działające produkty.

Dylemat związany z produktywnością kryptowalut

W świecie kryptowalut tak naprawdę nie mamy do czynienia z typowymi usługami, które możemy porównywać z klasycznymi projektami bankowymi. Dlatego też nie określamy bezpośredniej definicji, które opisywałaby działający produkt. Pamiętajmy również o tym, że w pełni sprawne kryptowaluty nie zawsze charakteryzują się namacalnymi benefitami w postaci dóbr. We wstępnym badaniu rynku wzięliśmy pod uwagę obietnice związane z projektami poszczególnych blockchainów. Dodatkowo zagłębiliśmy się w historię cen waluty i zweryfikowaliśmy ich funkcje opisane w białej księdze.

Fot.Pixabay

Co ustaliliśmy, porównując ze sobą altcoiny?

W badaniu sprawdzaliśmy przede wszystkim kryteria opisane w białych listach altcoinów oraz to, czy ich funkcje zostały wcielone w blockchain. Najważniejsze aspekty, które mamy na uwadze to, czy dana kryptowaluta jest wykorzystywana do kontraktów, przelewów lub podczas przechowywania majątku. Spojrzenie na kryptowaluty wykazało, że projekty, które najlepiej kwalifikują się jako użyteczne to bitcoin cash, ethereum, bitcoin, ripple i litecoin. Możemy do nich dołączyć także stablecoina, którym jest tether i anonimowy token monero. Pragniemy w poniższych akapitach wyszczególnić kilka mniej popularnych altcoinów, które kwalifikują się na listę użytecznych kryptowalut. Znaleźliśmy kilka produktów, które mogą mieć obiecujący potencjał na przyszłość.

0x protocol, opisywany skrótem ZRX

Jest to blockchain, który zbudowano w systemie open source. Okazuje się, że służy on głównie podczas wymiany tokenów na ethereum. Przekaźniki w blockchainie tego altcoina działają już od ponad roku. Dodatkowo główni programiści i producent planują wdrożenie większej ilości funkcji do systemu. Niektóre z nowych funkcji, których dodanie zaplanowano na przyszły rok, mają wzbogacić 0x o wymianę niewymienialnych tokenów.

ByteCoin

ByteCoin to jeden z nieznanych altcoinów, który wyznacza pewne trendy w prywatności, jeśli chodzi o przestrzeń blockchain. Pragniemy zwrócić waszą uwagę na to, że transakcje w systemie ByteCoin są niemal natychmiastowe i niemożliwe do wykrycia. Powiązanie ich z adresem naszego portfela graniczy z cudem. Co więcej, producent zadbał o to, aby jego token był odporny na analizy sieci blockchain. W ten sposób mamy pewność co do tego, że żadna strona transakcji nie ujawni swoich danych.

Nietypowe rozwiązania dzięki kryptowalucie STEEM

STEEM to kryptowaluta, którą wykorzystujemy w sieci blockchain do napędzania zdecentralizowanych mediów społecznościowych. Dzięki niej możemy cieszyć się pewnego rodzaju alternatywą dla YouTube. Społeczność STEEM opiera się na otrzymywaniu nagród za publikowanie treści. Niestety kryptowaluta jest całkowicie ograniczona do swojej platformy, przez co nie ma potencjału na znalezienie większego zastosowania. Mimo wszystko duża liczba użytkowników STEEMIT plasuje walutę na całkiem wysokim miejscu wśród altcoinów.

Golem (GNT)

Czy kiedykolwiek mierzyłeś się z zadaniami, które wymagają od Ciebie procesora o znacznie wyższej mocy obliczeniowej? W niektórych przypadkach potrzebujemy nawet nieco bardziej wymagających kart graficznych lub większej pamięci w naszym urządzeniu komputerowym. Jeśli chociaż raz w życiu zmierzyliście się z taką sytuacją, powinniście zapoznać się z kryptowalutą o zabawnej nazwie Golem. Jest to projekt, który pozwala za pośrednictwem altcoina Golem opłacać dzierżawę zasobów komputerowych. Dzięki temu możemy w niezwykle prosty i dynamiczny sposób wynająć nieco dodatkowej mocy obliczeniowej od lepszego sprzętu. Cały kontrakt zostaje oparty na tokenie Golem.

Fot.Pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here