Fot.Pixabay

Część interesantów wśród osób skupiających swoją uwagę na bitcoinie, z całą pewnością słyszała o bitcoin cash. Jest to niezwykle istotny odłam, który powstał bezpośrednio z blockchaina bitcoina. Aby zachować właściwą nomenklaturę, musimy nazwać ten token altcoinem. Mimo wszystko pamiętajmy o tym, że jest on na nieco innej pozycji. Wszystko z uwagi na to, że ma tak wiele związku z bitcoinem. Czy bitcoin cash ma potencjał do wzrostu w przyszłości? Tego niestety nie wiemy, jednak pewne jest to, że temu projektowi z całą pewnością warto się przyjrzeć.

BCH, czyli bitcoin cash

Bitcoin cash to niewątpliwie jedna z kryptowalut, która obok bitcoina zajmuje naprawdę istotne miejsce na całej liście cyfrowych środków płatności. Jest to jeden z altcoinów, który jako nieliczny odnosił sukcesy we wczesnej fazie rozwoju kryptowalut. Z uwagi na jeden z najwcześniejszych i najbardziej dynamicznych wzrostów na rynku, bitcoin cash musiał znaleźć się na naszej blogowej liście. Bitcoin cash jest tak naprawdę rozwidleniem, które powstało podczas podzielenia bitcoina. Miało to miejsce z uwagi na nieporozumienia między ówczesnymi posiadaczami bitcoina. Wynikiem licznych debat i kłótni między programistami i górnikami jest znany nam dzisiaj bitcoin cash. Pamiętajmy o tym, że zdecentralizowany charakter bitcoina wymagał od społeczności, aby ta uzyskała większość głosów. W tym wypadku podział sprawił, że użytkownicy podzielili bitcoina na dwa blockchainy. Oryginalny łańcuch bloków pozostał wierny oryginalnym kodom. Z kolei następny łańcuch, który nadał życie dla bitcoin cash, stał się zupełnie nową walutą. W ten sposób do internetu wpłynął nowy altcoin.

Fot.Pixabay

Początki bitcoin cash

Znane nam początki działalności bitcoin cash sięgają roku 2017. To właśnie wtedy miał miejsce jeden z najważniejszych podziałów w świecie cyfrowych pieniędzy. Prawdopodobnie głównym zapalnikiem, który doprowadził do podziału była debata na temat skalowalności bitcoina. Blockchain bitcoina oferował nam ograniczony rozmiar bloków, do którego został przypisany megabajt pamięci. W systemie bitcoin cash użytkownicy postanowili rozszerzyć blok z jednego megabajta do ośmiu. Założenie to wynika z tego, że większe bloki mogą pomieścić w sobie większą ilość transakcji. W ten sposób część z nas uwierzyła w to, że bitcoin cash zaoferuje zwiększoną prędkość prowadzenia transakcji. W styczniu 2021 kapitalizacja bitcoin cash wyniosła 8,9 miliarda dolarów amerykańskich. Wartość jednego tokena wynosiła 513 dolarów amerykańskich, co stawia BCH na wysokim miejscu wśród kryptowalut. Niektórzy uważają, że nadal ma szansę konkurować z ethereum.

Kryptowaluta Stellar znana jako XLR

Stellar to blockchain o otwartej sieci. Został zaprojektowany po to, aby dostarczyć kilka nowych rozwiązań, które kierowaliśmy głównie do przedsiębiorców. Stellar miał za zadanie łączyć działanie przedsiębiorstwa z dużymi instytucjami finansowymi na przestrzeni blockchaina. Stellar był świetną odpowiedzią na ogromne transakcje między bankami, prywatnymi pożyczkodawcami i przedsiębiorstwami. Standardowe wpływy i wypływy dużych kwot zwykle potrafiły zabrać nawet do trzech dni. Stellar sprawił, że nie tylko usunęliśmy ogromne opłaty transakcyjne za te przelewy, ale także przyspieszyliśmy je. Wówczas firmy mogły tanio operować ogromnymi kwotami, które pojawiały się u odbiorcy niemal natychmiastowo. Z jednej strony Stellar jest walutą, która została wykorzystana do celów instytucjonalnych. Z drugiej strony wiemy, że blockchain tej kryptowaluty to otwarty blok, z którego w rzeczywistości mógłby korzystać każdy. Największą zaletą tego systemu jest zezwolenie na międzynarodowe przelewy między wieloma walutami. System wymaga jednak od użytkownika blockchain posiadania natywnej waluty Stellar. Są nią lumeny.

Kto jest odpowiedzialny za Stellar?

Stellar powstał z inicjatywy Jeda McCaleba. Co ciekawe ta sama osoba jest twórcą protokołu kryptowaluty Ripple. W 2021 roku kapitalizacja rynkowa Stellara wyniosła 6,1 miliarda dolarów amerykańskich. Cena, którą zapłacimy za jeden token to 27 centów.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here