Fot.Pixabay

Z jednej strony ogromna doza prywatności napędziła popularność monero. Z drugiej strony musimy jednak pamiętać o tym, że niesie to ze sobą kilka poważnych wyzwań. Niestety w przypadku monero brak możliwości prześledzenia transakcji sprawia, że jest nie tylko bezpieczny. Okazuje się, że sprzyja niecnym celom, najczęściej niezgodnym z prawem. Monero może być wykorzystywane na niektórych wątpliwych rynkach. Przykład stanowią rynki hazardowe oraz narkotykowe. Za pośrednictwem zagranicznych raportów przytoczymy mnóstwo sytuacji, w których internetowi bandyci wykorzystali walutę niezgodnie z prawem. Wiele słyszeliśmy także o złośliwych oprogramowaniach, które infekowały komputery koparkami i wydobywały na nich monero. Token wysłali później do Korei Południowej. Monero w pewnym stopniu zezwala nam na wykorzystywanie go do nielegalnej działalności. Musimy uznać ten aspekt za wadę. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że monero pozostaje poza kontrolą kapitału, ma to również negatywne skutki.

W jaki sposób wydobywamy monero?

Monero działa na niemal wszystkich najpopularniejszych platformach, jeśli chodzi o dzisiejsze systemy operacyjne. Wliczamy w to Windows, MacOS, Linux oraz Android. Podobnie jak w przypadku bitcoina w systemie monero wspieramy użytkowników, którzy dołączają do mining poola. Wydobywanie monero jest niezwykle proste i każdy z nas może podjąć się tego na własną rękę. Za użyczenie mocy swoich procesorów, jesteśmy nagradzani odpowiednią ilością tokenów w blockchainie monero. Wydobywanie tej kryptowaluty możliwe jest zarówno na standardowych komputerach, jak i na laptopach. W przypadku bitcoina wymagany jest specjalistyczny sprzęt zwany koparką. Mimo wszystko wydobywanie monero jest znacznie prostsze. To ogromny plus z uwagi na to, że układy scalone przeznaczone do wydobywania kryptowalut są bardzo drogie. W tym przypadku mining pool monero zadowoli się zwykłymi procesorami i kartami graficznymi. Pełna lista sprzętów oraz oprogramowania, które przydaje się podczas wydobywania kryptowalut, dostępna jest na wielu blogach. Warto zasięgnąć kilku informacji, zanim się za to zabierzemy.

Fot.Pixabay

Specjalistyczne informacje dotyczące wydobywania monero

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej firmy monero, kryptowaluta oferuje wydobywanie w systemie proof of work. Dzięki temu mamy pewność co do tego, że wydobywanie tokenów jest bezpieczne. Blockchainy, które opieramy na walidacji proof of work, przeciwdziałają podwójnym wydatkom kryptowaluty. Są to tak zwane double spendy. Oznaczają nic innego jak dwukrotne przelanie tego samego tokena. Podwójny wydanie tej samej monety mogłoby doprowadzić do zakłócenia kapitału całej kryptowaluty. Za pośrednictwem tego zabezpieczenie możemy zatem chronić podaż kryptowaluty. Jeśli jesteśmy jednak zainteresowani zakupem monero, jest to banalny proces. Musimy po prostu znaleźć sprzedawcę, które rozładuje swoje zapasy tokenów za odpowiednią sumę pieniędzy, którą mu przekażemy. W niektórych państwach kupujemy monero także za pośrednictwem bankomatów, które oferują kryptowaluty. Osoby zainteresowanie wydobywaniem powinny mieć na uwadze, że monero jest niezwykle łatwym do pozyskania tokenem. Właściciel kryptowaluty umożliwia wydobywanie jej obojętnie jakim sprzętem na niemal każdym systemie operacyjnym.

Czy monero jest legalną kryptowalutą?

Gdy wypowiadamy się na temat legalności monero, musimy zwrócić uwagę na to, że jest on źle postrzegany przez społeczność kryptowalutową. Mimo wszystko monero nie jest w żaden sposób nielegalny. Jeśli posiadasz ten token, żyjesz w zgodzie z przepisami. Kryptowaluta, która oferuje tak rozbudowaną prywatność, jest oczywiście pewnym kłopotem dla światowych rządów. Skoro system monero uniemożliwia nam śledzenie transakcji, możemy wykorzystać token do niecnych celów. Jest to jednak z cech, które musimy uznać za negatywną. Czy mimo wszystko uznajemy monero za dobrą inwestycję? Monero może być dobrą inwestycją z uwagi na kilka aspektów. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że aktualnie nie kosztuje zbyt wiele. Dodatkowo jego wartość w zestawieniu z rokiem 2020 i 2021 podskoczyła o 137%.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here