Fot.Pixabay

Od momentu, w którym obcujemy z bitcoinem, czyli od 2009 roku system blockchain operuje portfelami kryptowalutowymi. Kiedy składujemy swoje cenne finanse w postaci kryptowalut, pierwszą rzeczą, o której myślimy, jest ich zabezpieczenie. Nadal wiele osób w mainstreamie uważa bitcoina za bardzo niestabilny środek finansowy. Mimo wszystko widzimy, że bitcoin nie ma zamiaru zniknąć ze sceny i trzyma się na niej niezwykle dobrze. Jeden bitcoin jest dziś równowartością ponad 50000 dolarów amerykańskich. Z uwagi na to, że kryptowaluty, które plasują się na szczycie listy, nieustannie drożeją, uważamy je za przyszłość ekosystemu. Przede wszystkim musimy jednak zadbać o właściwe zabezpieczenie naszej fortuny, zanim postanowimy postawić na różnorodne inwestycje. Z pomocą przychodzą portfele kryptowalut. Stworzyliśmy listę najlepszych portfeli, które pozwalają nam bezpiecznie operować kryptowalutami. Niektóre z portfeli mają więcej funkcji od innych, dlatego też tworzymy nieco bardziej złożoną listę. Uważamy, że każdy przyszły inwestor powinien zapoznać się z lekturą dotyczącą przechowywania kryptowalut.

Exodus, czyli portfel przyjazny dla początkujących

Producent portfela exodus oferuje użytkownikom zarówno wersję na komputery stacjonarne, jak i plik portfela w wersji mobilnej na telefony. Portfel sprzyja przede wszystkim początkującym użytkownikom, którzy poszukują sposobów na zapoznanie się ze światem kryptowalut. Oprócz tego, że aplikacja cechuje się niezwykle banalnym interfejsem, ma wbudowaną wewnętrzną giełdę kryptowalutową. Użytkownicy exodusa cenią go sobie głównie z uwagi na to, że firma zaoferowała wygodną wymianę między ogromną liczbą walut. Za pośrednictwem jednej aplikacji, którą jest exodus, wymienimy pieniądze nad ponad sto różnych kryptowalut. Uważamy, że to naprawdę imponująca liczba. Z drugiej strony prostota tego portfela sprawiła, że jest on wybierany przez ogromną pulę miłośników kryptowalut. Dodatkowym atutem jest obsługa techniczna, która pozostaje do naszych codziennej dyspozycji. W przypadku potencjalnych problemów możemy się z nimi skontaktować. Exodus jest jednak portfelem o zamkniętym kodzie źródłowym. Niestety brakuje w nim funkcji lubianych przez nieco bardziej zaawansowanych użytkowników zainteresowanych krpytowalutami.

Fot.Pixabay

Portfel Electrum, czyli gratka dla zaawansowanych użytkowników bitcoina

Twórcy electrum dostarczyli nam portfel kryptowalut, który jest niezwykle stabilnym narzędziem. Cieszy się ogromnym zaufaniem z uwagi na to, że istnieje już 10 lat. Twórcy electrum uruchomili swój projekt dokładnie 2 lata po oficjalnym wypuszczeniu projektu bitcoina na rynek. Electrum wyróżnią się przede wszystkim tym, że znajdziemy w nim przejrzysty interfejs bez zbędnych funkcji. Dla wielu spekulantów dużą wadą jest to, że za pośrednictwem electrum możemy operować jedynie bitcoinami. Nie możemy jednak spodziewać się miejsca na ogromne ilości kryptowalut z uwagi na to, że twórcy electrum stworzyli go z myślą o bitcoinie. Ze względu na nieco bardziej złożone opcje związane z obsługą odbierania i przyjmowania przelewów polecam electrum dla osób obeznanych. Najważniejszą zaletą electrum, której nie możemy pominąć, jest jego silnik open source. To właśnie za jego pomocą twórcy zagwarantowali nam wysoki poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo specyficzny silnik umożliwił nam ustalanie niestandardowych opłat za przelewy między adresami portfelów w blockchainie.

Mycelium, czyli produkt stworzony z myślą o mobilnych użytkownikach

Mycelium jest portfelem kryptowalutowym o otwartym kodzie źródłowym tak jak w przypadku poprzednika o nazwie electrum. Z tą różnicą, że portfel został stworzony z myślą o użytkownikach mobilnych. Mycelium obsługuje kilka tokenów. Znajdziemy w nim możliwość operowania bitcoinem, FIO i ethereum. Wielu z nas zauważyło, że pod pewnymi względami mycelium przypomina portfel electrum. Niestety jego wersja została ograniczona do obsługi jedynie telefonów. Producent zadbał o to, aby mycelium witał nas nieco bardziej przejrzystym interfejsem, niż w przypadku innych wiekowych portfeli. Ponownym podobieństwem w zestawieniu z electrum, jest to, że mycelium pozwala na ustalanie niestandardowych opłat podczas przelewu.

Fot.Pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here