Fot.Pixabay

Zabezpieczenie naszych kryptowalut powinno stanowić priorytet, bez względu na to ile środków przeznaczymy na zbudowanie swojego indywidualnego portfolio. Przypominamy wszystkim entuzjastom bitcoina i innych mniej lub bardziej popularnych pieniędzy internetowych o tej absolutnej podstawie w świecie kryptografii. Trzymanie swoich oszczędności na giełdach, które nie ponoszą odpowiedzialności za nasze utracone środki, jest nierozsądnym wyborem. Naszym pierwszym kandydatem godnym do przechowywania kryptowalut jest portfel sprzętowy ledger nano x. Został wprowadzony na rynek przez francuską firmę w 2014 roku. Ich poprzednia wersja ledger nano s była jedną z pierwszych generacji wśród portfeli sprzętowych. Dzięki temu, że zdobyli tak liczne zaufanie i doświadczenia nieustannie dominują na dzisiejszym rynku sprzętu kryptograficznego. Mimo wszystko nie zawsze było kolorowo. W 2020 roku serwery ledgera zostały zhakowane. Wiązało się to z utratą wielu cennych danych dotyczących personaliów. Z tego, co nam wiadomo, wypłynęły numer telefonów, adresy mailowe, a w niektórych przypadkach nawet dokładne adresy domowe i nazwiska.

Co takiego oferują portfely sprzętowe od firmy ledger?

Portfele sprzętowe ledger nano x oferują przede wszystkim interesujący design, który przyczynia się do ogólnej chęci zakupu portfela. Portfele od francuskiego producenta wyglądają niczym dyski usb, z którymi łączymy się zarówno przez technologię bezprzewodową bluetooth, jak i usb. Dzięki temu rozwiązaniu swobodnie podłączymy swoje portfele sprzętowe ledger nano x do komórki z iOS lub androidem. W ten sposób unikamy konieczności związanej z podłączeniem portfela fizycznie do komputera lub laptopa poprzez usb. Producent nieustannie rozwija swój sprzęt i dodaje kryptowaluty, które możemy na nich przechować. Na dziś za pośrednictwem portfela ledger nano x, możemy operować imponującą liczbą ponad 1500 kryptowalut. Jak widać, nie wszyscy producenci nastawili swoją produkcję przede wszystkim na bitcoiny. Jest to zdecydowanie miła odmiana dla rynku. Chociaż firma głównie oferuje nam portfel sprzętowe, stworzyli także funkcję znaną jako ledger live. Jest ona wygodnym interfejsem, w którym przejrzymy wszystkie kryptowalutowe zasoby, które gromadzimy. Charakteryzuje się głównie wygodą i prostotą.

Fot.Pixabay

Portfel sprzętowy Trezor

Producent portfeli sprzętowych trezor, podobnie jak ledger jest prawdziwym synonimem bezpieczeństwa i wygody, kiedy musimy zadbać o swoje cyfrowe portfolio. Model T to druga z kolei generacja, którą stworzył producent trezor. Producenci wyposażyli swój portfel sprzętowy w kilka unikalnych funkcji, które przyciągają do siebie użytkowników. Przede wszystkim mamy tutaj na uwadze dostęp do zewnętrznej giełdy bezpośrednio poprzez portfel kryptowalutowy. Użytkownicy trezora łączą się poprzez interfejs internetowy portfela z giełdami Changelly i Shapeshift. Uważamy, że funkcja ta jest niezwykle wygodna, jednak nie usprawiedliwiamy nią wysokiej ceny portfela. Za trezora zapłacimy ponad 170 dolarów, co nie jest zachęcającą opcją na tle tańszych zabezpieczeń.

Funkcje portfela Trezor

Jak już wspomnieliśmy design portfela od firmy Trezor, jest niezwykle dopracowany. Tak naprawdę jedynym minusem, który zauważyliśmy na pierwszy rzut oka, jest jego wygórowana cena. Portfel producenta trezor charakteryzuje się bardzo wygodnym dotykowym ekranem. Poprzednia generacja modelu trezor była obsługiwana za pośrednictwem przycisków. Dotykowe modele z całą pewnością będą o wiele bardziej przystępne dla laików. Kolejnym zabezpieczeniem, które zaliczamy na konto pochwał producenta, jest wejście na karty micro SD. Dzięki kartom micro SD możemy zaszyfrować PIN, dzięki czemu dodatkowo chronimy nasz portfel sprzętowy przed potencjalnymi atakami hakerów. Jeśli chodzi o połączenie, model został wykonany w sposób podobny do modelu ledgera. Producent wyposażył trezor T w kabel typu usb c. Takie rozwiązanie pozwala na połączenie się zarówno z telefonami komórkowymi, jak i komputerami i laptopami jednocześnie. Producent może poszczycić się także imponującą liczbą altcoinów, którą możemy obsłużyć jego portfelem. Jest to ponad 1600 pozycji.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here