Kisteny plastikowe

Skrzyniopalety plastikowe to pojemniki o licznych zastosowaniach, które sprawdzają się w wielu branżach. Spotkamy je w wielkich zakładach i małych firmach. Jakie korzyści daje używanie kistenów plastikowych?

Kisteny plastikowe – co to jest?

Kisteny plastikowe to skrzynie, których zadaniem jest zabezpieczenie towarów w trakcie transportu oraz magazynowania. Jest to alternatywa dla palet drewnianych, które są ciężkie i częściej ulegają uszkodzeniu.

Skrzyniopalety składane dodatkowo pozwalają na osiągnięcie dużych oszczędności w czasie transportu powrotnego, gdy towar zostanie już dostarczony do klienta. Złożenie palet ułatwia transport.

Skrzyniopaleta wymiary 1200 x 1000 mm oraz 1200 x 800 mm pozwala na umieszczenie ich na wózku widłowym. Jednocześnie znormalizowane wymiary ułatwiają transport oraz magazynowanie. Skrzyniopaleta wymiary znormalizowane można ułożyć w rzędy, wśród których poruszanie się będzie bezproblemowe. Ma to ogromne znaczenie w magazynie, który jest przepełniony.

Stosy skrzyniopalet plastikowych są stabilne i bezpieczne. Dzięki wypustkom, które znajdują się na spodzie palety, nie ma niebezpieczeństwa, że kisteny plastikowe zostaną źle ułożone, co będzie zagrożeniem dla pracowników.

Zalety kistenów plastikowych

Skrzyniopalety składane plastikowe idealnie sprawdzają się przy przechowywaniu i transporcie towarów spożywczych. Mięso, ryby, chleb muszą być transportowane w pojemnikach, które są higieniczne. Kisteny plastikowe można myć wodą, środkami chemicznymi oraz czyścic parą. Dzięki temu utrzymanie czystości nie jest trudne.

Warto pamiętać, że kisteny plastikowe są bardzo wytrzymałe. Nie ulegają zniszczeniu tak często jak palety drewniane.

Duże znaczenie w transporcie ma również waga skrzyniopalet składanych plastikowych. Są one znacznie lżejsze od drewna. Dzięki temu można w znacznym stopniu ograniczyć koszty transportu.

Plastik uznawany jest za materiał szkodliwy dla środowiska naturalnego. Trzeba jednak pamiętać, że prawidłowo użytkowane kisteny plastikowe mogą w firmie służyć wiele lat. Dodatkowo można poddać je recyclingowi i ponownie wykorzystać. Tak wykorzystywane skrzyniopalety składane plastikowe nie zagrażają naszej planecie. Jest to materiał w pełni przyjazny środowisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here