Kurier do domu

Rozwój branży kurierskiej spowodował, że również osoby prywatne coraz chętniej korzystają z możliwości wysłania rzeczy do innych osób, znajdujących się zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicą. Wysyłamy paczki nie tylko do rodziny i znajomych, ale również aktywnie sprzedajemy rzeczy używane na portalach ogłoszeniowych. Zarówno my i nasi odbiorcy mamy różne potrzeby w zakresie usług transportowych. Jedni wolą, gdy kurier przyjedzie do domu, inni preferują odbiór w paczkomacie.

Wysyłka kurierem

Wysyłka kurierem na pewno posiada wiele zalet. Nadawca zamawia usługę wysyłki i w niedalekim odstępie czasowym przedstawiciel firmy kurierskiej ją odbiera i nadaje w firmowym punkcie. Następnie paczka odbywa podróż do oddziału regionalnego znajdującego się w okolicy miejsca zamieszkania odbiorcy. Wtedy tamtejszy kurier odbiera paczkę i zawozi ją bezpośrednio do domu lub siedziby adresata.

Wymogiem odbioru jest jednak zastanie pod wskazanym adresem osoby mogącej odebrać paczkę. Jeśli odbiorca pracuje w domu, jest na urlopie lub na emeryturze, to z całą pewnością będzie na miejscu oczekiwać przesyłki. Gorzej, gdy większość dnia przebywa poza domem. Wtedy zazwyczaj wybiera dostawę poprzez paczkomat. Nic jednak nie zastąpi usługi kurierskiej z dostawą do domu w przypadku, gdy paczka przybiera większe rozmiary i gabaryty.

Wysyłka paczkomatem

Paczkomaty to idealna opcja w przypadku wysyłki małych oraz średnich paczek. Inpost przygotował dla swoich klientów kilka wariantów takiej usługi. Pierwszy polega na tym, że nadawca umieszcza paczkę w paczkomacie i nadaje je do paczkomatu wskazanego przez odbiorcę. Druga opcja obejmuje odbiór paczki przez kuriera Inpost oraz nadanie jej do paczkomatu odbiorcy. Z kolei trzeci wariant to nadanie paczki w paczkomacie i dostarczenie jej przez kuriera na adres domowy lub firmowy odbiorcy.

Wysyłka paczkomatem to najwygodniejsza forma dla osób, które chcą być niezależnie od rozkładu pracy kuriera. Z paczkomatu można korzystać o dowolnej godzinie dnia lub nocy. Wystarczy odpowiednio przygotować przesyłkę i nadać ją w najbliższym punkcie. Warto wiedzieć, że wysyłając paczkę za pośrednictwem paczkomatu, można skorzystać z opcji ubezpieczenia, a także pobrania. Dużym uznaniem klientów cieszy się także funkcja śledzenia przesyłki. Dzięki temu mamy okazję zaplanować sobie jej odbiór o wygodnej dla nas godzinie.

Godny polecenia portal wysyłkowy

Sprawdzonym rozwiązaniem podczas nadawania paczek jest korzystanie z zaufanego portalu wysyłkowego, który pozwala na dopasowanie usługi transportowej do potrzeb nadawcy i odbiorcy. Kurierovo.pl współpracuje z takimi firmami kurierskimi jak: DPD, DHL, Fedex, Geis, Rabel, UPS, GLS, Inpost.

Na stronie internetowej Kurierovo.pl dostępna jest wyszukiwarka służąca do zamówienia kuriera. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a system przedstawi oferty wysyłki wszystkich wymienionych wyżej przewoźników. Strona zaprezentuje nam ceny wysłania paczki o podanych wymiarach (długość, szerokość, głębokość, waga) oraz kształcie (np., karton, tuba, foliopak, paleta). Nie musimy już zatem osobno sprawdzać oferty każdej z firm kurierskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here