5 wskazówek, jak przyciągnąć inwestorów do projektów biznesowych

Przedsiębiorcy potrzebują finansowania, aby rozwijać swoje projekty, jednak pozyskanie inwestorów nie jest łatwe, a system finansowy wymaga gwarancji na aktywa, których przedsiębiorcy nie posiadają. Co zatem powinni zrobić przedsiębiorcy, aby pozyskać inwestorów do swoich projektów

5 wskazówek, jak przyciągnąć inwestorów do projektów biznesowych

  1. Idealny przedsiębiorca z perspektywy inwestora

Idealny przedsiębiorca jest prototypem, którego poszukują inwestorzy, aby ulokować swoje pieniądze. Dobry pomysł w rękach niewłaściwej osoby to pewna porażka. Dlatego też ludzie i zespoły stojące za projektami pozostają kluczem do sukcesu. Wykwalifikowany przedsiębiorca ma fascynującą historię, dobrą reputację i wykazuje kompetencje i umiejętności w tym, co robi; rozumie koszty kapitału, wie, jak negocjować i jest realistą.

  1. Znalezienie idealnego inwestora

Nie wszyscy inwestorzy inwestują w nowe biznesy, w rzeczywistości większość woli inwestować, gdy firma już działa i musi się rozwinąć; mają oni różne zainteresowania i z tego powodu wskazane jest poznanie inwestorów przed dokonaniem prezentacji. Znajomość odbiorców pozwoli Ci przygotować i dostosować prezentację do zainteresowań Twoich inwestorów. Zawsze należy pamiętać, że inwestorzy finansują tylko te projekty, które są na ich poziomie.

  1. Zaprezentuj innowacyjny pomysł na biznes

Inwestorzy nie wykazują dużego zainteresowania biznesami tradycyjnymi lub takimi, które można łatwo skopiować. Aby przyciągnąć ich uwagę, należy przedstawić innowacyjne pomysły lub modele biznesowe, które oferują przewagę konkurencyjną. Projekty przedsiębiorcze, które otrzymują dofinansowanie, dotyczą zwykle nisz rynkowych, które można skalować, więc projekty lokalne nie są tak atrakcyjne jak te, które mogą objąć duże rynki.

  1. Wykaż się znajomością rynku

Przedsiębiorcy muszą badać rynki, na których będzie konkurował ich biznes. Znajomość rynku pozwala przewidzieć, jakie będą oczekiwane zachowania podczas realizacji nowych inwestycji. Ogólnie rzecz biorąc, oczekuje się, że po uzyskaniu finansowania sprzedaż wzrośnie. Przedsiębiorca musi być przygotowany do odpowiedzi, jaka będzie sprzedaż i jej wpływ na dochody; to pokaże inwestorom, że inwestują w rentowny biznes.

  1. Należy wyjaśnić, w jaki sposób będzie wykorzystywane finansowanie

Posiadanie biznesplanu jest kluczem do wyjaśnienia, w jaki sposób projekt będzie działać. Jaką potrzebę zaspokaja produkt, dlaczego jest wyjątkowy, cele finansowe, to tylko niektóre z rzeczy, które wyjaśnia biznesplan. Przedsiębiorca powinien być również przygotowany do przedstawienia szczegółów dotyczących sposobu wydatkowania pieniędzy: rekrutacja personelu, marketing, działalność operacyjna itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here