Fot.Pixabay

Satoshi Nakamoto podczas tworzenia pierwotnego bloku genesis miał na celu stworzenie systemu odpornego na ataki złośliwych użytkowników. Pomimo tego, że wiele osób podchodzi do tego sceptycznie, uważamy, że udało mu się dopiąć swego. Matematyczne rozwiązania zaproponowane przez twórcę bitcoina są niezwykle trafne. W systemie tej kryptowaluty przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że o bezpieczeństwo naszych środków dbają złożone łańcuchy danych. Nawet jeśli wybitnie uzdolniony programista stworzyłby w blockchainie idealną kopię bitcoina, nic by to nie dało. Samo skopiowanie danych w systemie nie wystarczy, aby oszukać sieć bitcoinów. Wszystko dzięki nieustannym weryfikacjom w czasie rzeczywistym, które mają kontrolę nad przepływem transakcji.

Konkluzja

Ostatnie akapity białej księgi stworzonej przez enigmatycznego autora, którym jest Satoshi Nakamoto, pokazują nam podsumowanie całego systemu kryptowaluty. Zdradza on czytelnikowi to, w jaki sposób poszczególny elementy sieci zazębiają się ze sobą, tworząc bezpieczny system finansowy. Chociaż wiele osób się z tym nie zgadza, uważamy, że bitcoin ma potencjał ku temu, aby zastąpić wiele cyfrowych systemów płatniczych.

Fot.Pixabay

Co zmieniło się od 2009 roku do teraz?

Dziesięć lat bitcoina, z którymi mieliśmy okazję się zapoznać, związane jest z ogromną historią wzlotów i upadków. Partycypując w sieci bitcoina, mieliśmy do czynienia zarówno ze wzlotami, upadkami, jak i rozwojem wsparcia w projekcie. Jeśli śledzimy bitcoina od jego początków, zdajemy sobie również sprawę z tego, że projekt musiał znieść kilka oryginalnych praw. W przeciwnym wypadku mógłby nie zajść do miejsca, w którym znajduje się dziś. Jednym z aspektów, który poruszymy, jest centralizacja związana z wydobywaniem kryptowaluty. Gdyby nie ten krok, nie zwiększylibyśmy popularności tokenu. Co za tym idzie, nie moglibyśmy tak efektywnie podnosić jego cen. Za sprawą tej zmiany sprawiamy, że wydobywanie bitcoinów staje się o wiele bardziej lukratywne. Chociaż cała sieć obsługująca kryptowalutę jest zdecentralizowana, osoby operujące odpowiednimi pieniędzmi, przejmują większość wydobycia. Pozwalają sobie bowiem na zbudowanie potężnych obiektów przeznaczonych do wykopywania kryptowalut. Ceny niektórych z nich opiewają na ceny przekraczające dziesiątki milionów dolarów.

Prywatność, szybkość i rozmiar sieci bitcoina

Założyciel wpadł na pomysł związany z utrzymaniem minimalnego łańcucha danych między blokami systemu blockchain. Uważam, że jak dotąd idea ta bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Jednak przy ostatecznym rozmiarze przechowywanie wszystkich danych może sprawić nam nieco kłopotów. Z uwagi na to blockchain mógłby stać się obciążeniem dla niektórych maszyn dostępnych w sprzedaży detalicznej. Dzięki systemowi, który stworzył Satoshi Nakamoto, dziś ilustrujemy wizję prywatnych transakcji. Mimo wszystko musimy pamiętać o tym, że bitcoin jest anonimową walutą tylko dla tych, którzy zachowują ostrożność. Tak naprawdę niemal wszystkie bitcoiny sprzedajemy między sprywatyzowanymi giełdami kryptowalut. Wymagają one od nas identyfikacji z uwagi na regulacje prawne. Bardzo często łączymy z taką giełdą nawet swoje prywatne konto bankowe. W rzeczywistości nie jest trudnym zadaniem, wyśledzenie do kogo trafiły zakupione bitcoiny. Coraz większą ceną bitcoina zwróciliśmy na siebie uwagę rządów i banków centralnych. Z uwagi na to instytucje finansowe wymusiły identyfikowanie użytkowników blockchaina pod pretekstem zapewnienia bezpieczeństwa.

Dystrybucja pieniędzy i decentralizacja finansowa

Wiele różnych opinii, które tworzymy na temat obsługi bitcoina, sprawiło, że jego ekosystem stał się niezwykle ogromny. Dzięki nieustannej pracy nad blockchainem i ekosystemem bitcoina zarówno ze strony programistów, jak i górników, nie musimy się martwić o jego przyszłość. Ekosystem bitcoina, który umożliwia nam nieustanne weryfikowanie wszystkich transakcji w czasie rzeczywistym, pozwoliło na zdobycie uznania. Uznanie to pociąga za sobą z kolei coraz większy popyt na walutę. Co za tym idzie, wielu z nas uważa, że będzie ona coraz droższa. Wielu ekspertów podkreśla, że całkowita decentralizacja i jawne działanie blockchainu te kryptowaluty to prawdziwy przepis na sukces.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here