Informacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Grażyna, poniedziałek 23-styczeń-2018

Zarządzaj swoją jakością
W dzisiejszych czasach firmy, przedsiębiorstwa czy organizacje muszą spełniać szereg wymogów, aby móc jak najlepiej obsługiwać klienta.

Warto znać wszystkie możliwości.

Wielu z nas zna chociażby światowy standard zarządzania jakością ISO (więcej o tym można znaleźć na stronie https://www.dekra-certification.com.pl/nasze-uslugi/systemy-zarzadzania.html ), który skierowany jest do wszystkich organizacji bez względu na ich wielkość. Polega natomiast na zrozumieniu i spełnianiu wymagań klientów oraz na ciągłym procesie ulepszania swoich usług, w oparciu o odpowiednie pomiary.

Aby uzyskać coś takiego jak certyfikacja ISO należy spełnić wiele norm, zapisanych w specjalnym dokumencie. Certyfikacja ISO zależy od niezależnej jednostki certyfikującej, która zezwala na jej wydanie. Drugim zbiorem przepisów znanym wielu osobom jest HACCP, który ma za zadanie identyfikację i szacowanie zagrożeń bezpieczeństwa dotyczące żywności. Zakład posiadający system HACCP daje nam gwarancję, że zrobił wszystko, aby dany produkt był odpowiedni i zdrowy, bo najważniejszy jest konsument. Każda większa, a nawet mniejsza, firma czy przedsiębiorstwo powinna stosować odpowiednie systemy zarządzania, aby spełniać współczesne normy i wymagania i dawać klientom czy konsumentom, czyli nam - przeciętnym odbiorcom, gwarancję, że zostaniemy dobrze potraktowani czy obsłużeni, a dana placówka pracuje na najwyższych obrotach i z bardzo wysoką jakością. Odpowiednie systemy zarządzania są konieczne, aby mieć dobry ogląd na to, co dzieje się na terenie danego zakładu i pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z ustalonymi normami, które obowiązują na większym obszarze.

Tak więc z takich systemów i zapisów norm korzystają nie tylko wspomniani klienci, ale również same przedsiębiorstwa, bowiem wysoka jakość ich pracy to przecież sukces i lepsze powodzenie na rynku.

Fotorelacja


biznes
produkcja
rolnictwo