Informacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Joanna, środa 23-styczeń-2018

Wilgoć w domu
Wilgoć w mieszkaniu jest problemem, który może przydarzyć się każdemu, a zdecydowanie nie można powiedzieć, aby była czymś przyjemnym.

W zależności od warunków może przeszkadzać nam ona tylko lekko, kiedy wafle ryżowe lub ciasta przestają być chrupkie dwa dni po otwarci. 
W innych przypadkach jednak czasami może być ona bardzo nużąca albo nawet niebezpieczna dla zdrowia - przecież zbyt duża obecność wody w powietrzu nie jest dobra dla naszych płuc i powoduje powstawanie grzyba, który w dużych ilościach może być dla nas rakotwórczy. Warto wtedy pomyśleć czy wynajem osuszaczy powietrza nie jest dobrym rozwiązaniem dla nas. Przypomina mi się wtedy przykład znajomej, która wynajęła pokój w domku jednorodzinnym, ale w piwnicy. 
Teoretycznie wszystko działało świetnie, ale niektóre rzeczy sprawiały, że atmosfera była kiepska - na przykład wilgotna chmura powietrza uderzająca człowieka zaraz po przejściu przez drzwi. Codziennie rano i wieczorem na oknach pojawiały się kropelki wody, niekiedy nawet skapujące na parapet i zdecydowanie moczące leżące na nim rzeczy. Nie mówiąc już nawet o wspomnianych wcześniej mięknących produktach, które powinny zostać suche. Ręczniki nie schły po umyciu, wyschnięcie prania zajmowało tydzień - bez porządnego wirowania było to pobożnym życzeniem. 
W takim przypadku osuszenie budynku może być jedynym wyjściem. Innym przypadkiem staje się wyciek wody po awarii rur - wtedy problem jest już poważny i konieczne staje się osuszanie mieszkań po zalaniu, ponieważ nasz problem rozprzestrzenić może się na innych mieszkańców i spowodować obowiązek pokrycia kosztów. Wybierz odpowiednią firmę osuszającą i zobacz realizacje

Fotorelacja


wynajem osuszaczy powietrza
osuszanie mieszkań po zalaniu
osuszenie budynku