Informacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Joanna, poniedziałek 11-wrzesień-2018

Urządzenia do wykorzystania w przemyśle
W przemyśle korzystamy z różnych urządzeń.

Zazwyczaj mają nam one ułatwić pracę, lub też serwisowanie i obsługę maszyn produkcyjnych. Na początek warto wspomnieć o rozwiązaniu, które jest bardzo pomocne na każdej hali przemysłowej. Są to smarownice automatyczne, które dbają o to, by w każdej maszynie znajdowała się odpowiednia ilość środków smarnych.
Dawniej trzeba było o to dbać ręcznie, nie zapominać kilka razy dziennie podać smar do wszystkich punktów smarowniczych. Gdy ktoś zapomniał, groziło to poważnym uszkodzeniem maszyny. Podobnie wygląda sprawa z wszelakimi pompami, które stosowane są do przemieszczania cieczy, gazów, olejów i tak dalej. Stosuje się w nich specjalne rodzaje uszczelnień, które są o wiele bardziej wytrzymałe i nie trzeba ich często wymieniać. Uszczelnienie mechaniczne do pomp sprawdza się zwłaszcza gdy w rurociągu przepływa gęsta substancja, jak na przykład olej. Dzięki takiemu typowi uszczelnienia wycieki są minimalne i nie musimy się przejmować, że spadnie wydatek pompy. 
By umożliwić ludziom pracę w miejscach, gdzie są oni narażeni na duże zapylenie, stosuje się natomiast filtry oddechowe. Nie zawsze bowiem system odpylania hali produkcyjnej jest na tyle skuteczny, by był w stanie usunąć każde zanieczyszczenie. Filtry powinny stosować zwłaszcza te osoby, które pracują przy obróbce produktów wykonanych z włókna szklanego, ponieważ ta praca powoduje emisję bardzo dużej ilości szkodliwych zanieczyszczeń, które - gdyby nie filtry oddechowe - gromadziłyby się w płucach.

Fotorelacja


biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa