Informacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Paulina , 03-maj-2017

Typy tynków dekoracyjnych
Tynki dekoracyjne są obecnie ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rodzajów tynków.

Ich zaletą jest ciekawa faktura, a także to, że w niecodzienny sposób mogą dekorować nasze elewacje. Szeroka gama tynków dekoracyjnych oferuje tynki mozaikowe, strukturalne, japońskie czy zacierane. Tynk mozaikowy składa się z naturalnego kruszywa oraz masy żywicznej, znakomicie nadaje się do wnętrz budynków mieszkalnych oraz na elewacjach zewnętrznych. Tynk strukturalny z kolei daje nam bardzo szeroką gamę możliwości - możemy przy jego pomocy tworzyć unikalne wzory i motywy dekoracyjne. 
Oferta producentów dla dystrybutorów
Oferta dla dystrybutorów i hurtowni zawiera tynki barwione oraz tynki białe. Najpopularniejsze rodzaje tynku strukturalnego to stiuk oraz trawertyn. Z kolei tynk japoński jest nowoczesną masa tynkarska, którą można wykonywać samodzielnie na różnych powierzchniach wewnętrznych. Bardzo dobrze sprawdza się w luksusowych aranżacjach, jednakże nie nadaje się do elewacji zewnętrznych. Tynk zacierany jest we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych, zaciera się go pacą ze stali nierdzewnej, dzięki czemu można uzyskać wielobarwne powierzchnie o różnorodnej fakturze. Do najpopularniejszych rodzajów tynku zacieranego należy tynk akrylowy, w którego skład wchodzą kwarc oraz żywica akrylowa. Stosowany jest w pomieszczeniach tak suchych jak i bardzo wilgotnych. 

Przy dopasowaniu odpowiedniego rodzaju tynku do naszego mieszkania, oprócz estetycznych i ekonomicznych aspektów należy zwracać również uwagę na kwestie techniczne, takie jak na przykład systemy dociepleń dostępne tutaj oraz zaprawy do nich.

Fotorelacja


biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa