Informacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Karolina, środa 15-maj-2018

Program do analiz biznesowych
Pracując w korporacji często stykamy się z ogromną ilością danych i różnego rodzaju informacji.

Z resztą już w szkole podstawowej uczymy się pewnych form obróbki danych do postaci tabel czy wykresów, chociażby w programie Excel. 
Dziś jednak chciał bym przedstawić inne bardziej zaawansowane narzędzie do analiz biznesowych, a mianowicie Tableau z pomocą tego narzędzia praca z danymi jest efektywna i prosta. Podstawową formą wizualizacji danych, które udostępniliśmy programowi jest tabela, oprócz tego możemy przedstawić je w formie różnego typu wykresów. 
Na bazie tabeli mamy możliwość wyświetlać taki rodzaj danych, jaki jest nam aktualnie potrzebny. Omawiany program daje możliwość kategoryzowania i porównywania ze sobą danych na przykład z różnych okresów czasu. Mamy także możliwość posługiwania się funkcjami stosowanymi powszechnie w językach programowania. 
Taki sposób wprowadzania funkcji jest bardzo przydatny i daje bardzo szerokie możliwości. Nie należy zapominać o możliwości filtrowania danych. Warte wspomnienia są bez wątpliwości szkolenia z Tableau. Otwierają one przed nami drogę do certyfikacji, a więc formalnego potwierdzenia naszych umiejętności. 
Takie szkolenie pozwoli nam poszerzyć lub zdobyć wiedzę z zakresu: - pracy z danymi,
- fachowej terminologii programu,
- pracy z mapami,
- analizy statystycznej,
- tworzenie zdecydowanie bardziej zaawansowanych form wizualizacji danych, 
- oraz co bardzo przydatne i niezwykle istotne tworzenie dashboardów. 
Jak widać program ten może mieć zastosowanie w dużej ilości dziedzin, a z całą pewnością w biznesie i ekonomii. Sprawdź szkolenia z Tableau już dzis! Zajrzyj na stronę www.newdatalabs.com/tableau-szkolenia/

Fotorelacja


narzędzie do analiz biznesowych
praca z danymi
szkolenia z tableau