Informacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Karolina, 19-listopad-2017

Naprawa pomp i sprężarek, cięcie materiałów
Pompa i sprężarka to bardzo ważne urządzenia dzięki którym świat wygląda jak wygląda i to w znacznym stopniu.

Pompa to urządzenie, które służy do podnoszenia cieczy z poziomu niższego na poziom wyższy, oraz służy do podnoszenia ciśnienia. Podobne zadanie ma sprężarka. Pobiera powietrze o ciśnieniu atmosferycznym, a następnie wtłacza je do zbiornika, gdzie zostaje sprężone. O tych urządzeniach nie pamiętamy dopóki się nie zepsują. Naprawa pomp i sprężarek powinna być realizowana natychmiastowo po ich uszkodzeniu. 
Bez nich nie działają hyrdrofory, czy pompy w pompowniach pożarowych. Naprawa pomp i sprężarek dotyczy najczęściej wymiany łożysk, przepon, tłoków, uszczelnień i części ruchomych. Nigdy nie wolno zapominać o uzupełnieniu olejów, które są niezbędne podczas eksploatacji tych urządzeń. Dzięki nim tarcie, które występuje podczas normalnej pracy jest mniejsze, a ciepło z elementów ruchomych jest lepiej odbierane przez obudowy urządzeń i rozpraszane. Projektując urządzenia należy wziąć pod uwagę aspekt pozyskiwania części do maszyn, samochodów oraz innych urządzeń.
Cięcie laserowe i cięcie wodą może okazać się idealnym rozwiązaniem. W zależności od materiału i jego właściwości mechanicznych dobiera się odpowiednie cięcie. Cięcie laserowe realizowane jest przez wiązkę promieniowania o bardzo wysokiej temperaturze. Cięcie wodą polega na podawaniu wody przez dyszę o bardzo wąskiej średnicy. Woda wypływająca przez otwór ma bardzo dużą energię kinetyczną, a w kontakcie z materiałem powoduje jego cięcie. Czasem, aby uzyskać lepsze efekty cięcia dodaje się do wody specjalny piasek o dobranej średnicy ziaren, aby nie zatykał dyszy.

Fotorelacja


usługi
biznes
przemysł