Informacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Karolina, wtorek 08-listopad-2017

Jak odzyskać swoją należność za granicą?
Coraz więcej Polaków żyje poza granicami swojego kraju.

Najczęściej w obcych miejscach szukamy dla siebie pracy, która bardzo szybko gwarantuje nam lepsze zarobki. Niestety, prowadząc biznes za granicą obcokrajowcy często spotykają się z bardzo nieprzyjemnymi sytuacjami. Najczęściej są to sprawy związane z ubieganiem się o swoją należność.
Jeśli bowiem pożyczyliśmy drugiej osobie pewną kwotę pieniędzy lub inne dobra, na pewno staramy się to odzyskać. Taka sytuacja jest przykładem wierzytelności. Niestety, często zdarza się, że dłużnik nie chce po prostu spłacić swoich długów. Na szczęście skuteczne odzyskiwanie wierzytelności jest możliwe również za granicą. Nie musimy wbrew pozorom sami się tym zajmować. W pierwszej kolejności na pewno udamy się do sądu. Gdy jednak nasz wniosek zostanie źle rozpatrzony, powinniśmy znaleźć inny sposób na odzyskanie swoich dóbr. Tutaj z pomocą przyjdzie nam egzekucja wierzytelności w Austrii. Aby ją przeprowadzić, musimy zamówić komornika. To on odzyska dla nas naszą należność. Prawdopodobnie należność ta nie będzie w formie pieniężnej, a  w formie rzeczy materialnych dłużnika. Jednakże nawet taka spłata przyniesie nam trochę korzyści.
Mamy więc prawo ubiegać się o swoje należności, niezależnie od swojego miejsca pobytu. Jeśli wcześniej zawarliśmy jakąś umowę ze swoim dłużnikiem przyda się nam kancelaria zajmująca się windykacją w Austrii ( https://www.tomaszklimek.com/pl/specjalizacje/prawo-handlowe-miedzynarodowe ) Wspomóżmy się więc komornikiem i odzyskajmy swoje dobra materialne bądź pieniądze. To nasze prawo, dlatego powinniśmy go się trzymać.

Fotorelacja


finanse