Informacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Grażyna, 30-październik-2017

Gdzie można zaoszczędzić na podatkach ?
Wszyscy musimy płacić podatki.

To nasz konstytucyjny, obywatelski obowiązek. Jednakże w przypadku przedsiębiorców obciążenia podatkowe są niejednokrotnie niewyobrażalnie wysokie. Ponadto bardzo często zdarza się, że trudno jest wskazać państwo pochodzenia danej firmy. Międzynarodowe korporacje stają się coraz bardziej powszechne. Ich powiązania z konkretnymi państwami są bardzo luźne. Filie takich sieciowych przedsiębiorstw odznaczają się dużą niezależnością i samodzielnością. Takie uwarunkowania skłaniają właścicieli dużych firm na poszukiwanie miejsc, gdzie podatki są bardzo niskie. Jednym z rajów podatkowych na świecie jest Monako. To maleńkie państwo położone na rubieżach Europy gromadzi siedziby przedsiębiorstw z wszystkich gałęzi produkcji. 
Jednym z rajów podatkowych na świecie jest Monako, ponieważ jego ustrój polityczny i system prawny ma charakter liberalny w niespotykanym nigdzie indziej stopniu. Poza tym Hiszpania i Francja, z którymi Monako sąsiaduje, są państwami nieprowadzącymi agresywnej polityki zagranicznej, więc zagrożenie konfliktem zbrojnym praktycznie nie istnieje. Jeżeli jesteś właścicielem dużej firmy o aspiracjach międzynarodowych, wiedz, że twoja konkurencja na pewno bierze pod uwagę przeniesienie siedziby prowadzonej działalności gospodarczej w takie miejsce, jak Monako. Jednym z rajów podatkowych na świecie jest Monako, bo wielu biznesmenów przetarło szlaki i sprawdziło w praktyce dogodność oferowanych uwarunkowań prawno-ekonomicznych. 
Choć poczucie patriotyzmu bywa silne, to chęć przetrwania na rynku i rozwoju działalności może je przezwyciężyć. Właśnie dlatego jednym z rajów podatkowych na świecie jest Monako. Niepozorność tego kraju w tym przypadku stanowi niewątpliwą zaletę. Sposobów na uniknięcie płacenia wysokich podatków jest wiele. Jeżeli będziesz zastanawiał się dlaczego twój konkurent przeniósł działalność do Monako, przypomnij sobie, że jednym z rajów podatkowych na świecie jest właśnie to państwo. Niestety w biznesie trudno o silne poczucie patriotyzmu wśród większości przedsiębiorców.
Dowiedz się więcej na tej stronie www

Fotorelacja


pieniądze
podatki
finanse
biznes
offshore