Informacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Joanna, 28-listopad-2017

Drukowanie w praktyce
Tusz to nic innego jak klasyczny pojemnik, w którym umieszcza się płyn, czyli barwnik danego koloru.

Zarówno kształt, jak i wielkość pojemnika są ściśle określone przez producenta konkretnego sprzętu przeznaczonego do drukowania. 
Poza tym każdy z tuszy wyposażony jest również w elektrotechnikę, która spełnia wiele różnych funkcji, jak na przykład: wskazywanie poziomu płynu w w pojemniku oraz przypuszczalnej ilości stron, jaką można wydrukować, sterowanie podawaniem płynu, zabezpieczanie pojemników przed podrabianiem, zwiększenie kosztu eksploatacji czy też ograniczanie używania tuszy tego samego producenta w innych modelach drukarek. Tonery do drukarek wykorzystywane są w nowoczesnych modelach - drukarkach laserowych. 
Jest to substancja, która znajduje się w środku kasety w formie naładowanego elektrycznie proszku. Podczas drukowania jest on przekształcany na tekst oraz obrazki. Jego skład chemiczny może różnić się w zależności od danego modelu drukarki. Możemy zdecydować się na oryginalny toner, jednak gdy chcielibyśmy obniżyć koszty kupowanego przez nas sprzętu, możemy wybrać również zamienniki. Wiele z nich dobrze spełnia swoje funkcje, pozwalając uzyskać druk wysokiej jakości. 
To tanie drukowanie może pomóc w osiągnięciu większej efektywności przy relatywnie niskich kosztach samego sprzętu. Tusze do drukarek, potocznie zwane nabojami, przydadzą się w wyposażeniu drukarki atramentowej. Stosuje się najczęściej dwa rodzaje tuszy: pigmentowy oraz barwnikowy. Pierwszy z nich zawiera stałe cząstki, zwane pigmentami i jest odporny na czynniki zewnętrzne. Drugi natomiast to jednorodny płyn, mało odporny np. na wodę, który pozwala jednak uzyskać druk wysokiej jakości.
Wszystkie te produkty kupisz w sklepie amidruk

Fotorelacja


tonery do drukarek
tusze do drukarek
tanie drukowanie